Zabawa z sikawką i…czołgiem

Mieszkańcy wsi Zacharzew bawili się w sobotę na II Pikniku Zacharzewskim. Organizatorzy, którymi byli sołtys Wiesław Janoś i Rada Sołecka Zacharzewa, przy wsparciu gminy, zadbali o mnóstwo atrakcji. Jedną z nich był Bieg o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski.

 ZACHARZEW

 

Mimo olbrzymiego upału kilkunastu zawodników dzielnie poradziło sobie na 5-kilometrowej trasie. Wśród pań najlepsza okazała się Joanna Zybała, a kolejne miejsca zajęły: Joanna Suś, Kornelia Kałuża, Łucja Karpińska i Magdalena Szczap. W kategorii mężczyzn najlepszy był Krystian Sikora, za którym na mecie zameldowali się: Adam Kołodziej, Krzysztof Horczak, Rafał Dolata, Dariusz Suś.

 Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się autentyczny i wciąż sprawny wóz strażacki z 1900 roku, którym opiekuje się drużyna OSP Świeligów.

Serca publiczności skradły jednak najmłodsi strażacy z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Choć najmłodszy z nich liczy sobie zaledwie 4 lata, a pozostali niewiele więcej, to już teraz wykazali się ogromnym zaangażowaniem i sporymi umiejętnościami strażackimi. Maluchy zaprezentowały się w ćwiczeniach gaśniczych, a także ratownictwa medycznego.

Na festynie pojawił się także… najprawdziwszy czołg z Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego przy Stowarzyszeniu Strzeleckim Bellona z Kalisza. Można było nie tylko oglądać z bliska potężny czołg, ale także odbyć nim przejażdżkę.

Dzieci zabawiał dobrze znany i lubiany clown Czesio, a na koniec dorośli bawili się do późna w nocy przy muzyce serwowanej przez dj Tomka. (jw)

ZACHARZEW 5

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie