Zagraniczna wystawa ostrowianki

Maria Podskarbi-Hebisz właśnie prezentuje swoje prace w Monachium. Oprócz ekspozycji, na jej instalację można się także natknąć w tamtejszym parku.

 35_podskarbi_01

Wystawa indywidualna Marii Podskarbi-Hebisz oraz spotkanie autorskie z artystką odbyły się w galerii firmy Molecular Genetic & Metabolism Laboratorium. Na wystawie ostrowianka pokazała rzeźbę i ceramikę, w których się specjalizuje. Goście mogli oglądać prace, które są częścią stale rozbudowanego przez artystkę cyklu ,,Odloty aniołów”. Stanowią go m.in. białe porcelanowe formy połączone z elementami drewna.

Prace ostrowianki prezentowane są jednak nie tylko na wystawie. Instalacja ,,Symbioza”, składająca się z porcelanowych elementów, została umieszczona w przestrzeni jednego z monachijskich parków. To kompozycja otwarta, która koresponduje z tym miejscem, a szczególną rolę odgrywa w niej też warstwa muzyczna – chodzi o odgłosy, jakie tworzą się poprzez potrącanie pod wpływem powiewu wiatru porcelanowych elementów.

Wernisaż wystawy odbył się 29 lipca, ekspozycję można oglądać do 30 września. Podczas pobytu w Niemczech Maria Podskarbi-Hebisz została także zaproszona przez monachijską Pinakotekę na Biały Piknik. W jego ramach w Galerii Pinakothek des Moderne w Monachium odbyło się spotkanie zaproszonych artystów i ludzi nauki i dyskusja na temat sztuki współczesnej. Maria Podskarbi-Hebisz reprezentowała tam także kaliski Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Poznaniu, na którym pracuje.

Wystawa w Monachium była kolejną tegoroczną artystki z Ostrowa. Od początku roku wzięła udział już w ponad dziesięciu wystawach (indywidualnych i zbiorowych), wydarzeniach artystycznych i konferencjach. Niedawno w Ostrowie – w Forum Synagoga, o czym pisaliśmy, mogliśmy też oglądać jej pomysły na instalacje i rzeźby dla naszego miasta.  (hol)

35_podskarbi_3

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie