Zdemolowane znaki

Nowo oddana inwestycja nie ma jeszcze miesiąca, a już została zdemolowana przez wandali. Mowa o pionowych znakach rowerowych przy ścieżce rowerowej przy ul. Limanowskiego. W miniony weekend zniszczono kilkanaście z nich. 

28_limanowskiego_3

Zniszczone znaki znajdują się przy ścieżce rowerowej przy ul. Limanowskiego, która została oficjalnie oddana do użytku 28 czerwca. Znaki zostały zdemolowane w nocy z soboty na niedzielę. W sumie wandale zniszczyli około trzynastu, z których większość informowała o ścieżce rowerowej w tym miejscu, a jeden – usytuowany już przy skrzyżowaniu z al. Słowackiego – o pierwszeństwie na drodze. – Znaki będziemy musieli wymienić. Teraz sprawdzamy, co dokładnie jest uszkodzone – czy same znaki, czy też słupki.

Na pewno jednak koszt wymiany wyniesie kilka tysięcy złotych. Gięte słupki, takie właśnie jak przy ul. Limanowskiego, są droższe, poza tym są osadzone na betonie, więc trzeba będzie zdemontować chodnik i wstawić znaki jeszcze raz – załamuje ręce Piotr Śniegowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, pod który podlega ulica Limanowskiego. – Inwestycja tyle co została oddana do użytku, a już jest zniszczona. Liczymy na policję, że złapie sprawców, którzy wtedy zapłacą za zniszczenia – dodaje Piotr Śniegowski.

Policja podliczyła zniszczone znaki – jest ich 13. – Podjęliśmy czynności zmierzające do wykrycia sprawców zniszczenia. Będziemy sprawdzać, czy na tej trasie jest monitoring, dzielnicowi natomiast porozmawiają z mieszkańcami, czy w nocy z soboty na niedzielę czegoś nie widzieli – mówi rzecznik ostrowskiej policji Artur Kurczaba.

Znaki zostaną wymienione do końca miesiąca. (hol)

 

Przeczytaj również

Ścieżką na Limanowskiego

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie