Zgodnie z kierunkiem!

Nie wszyscy cykliści korzystający ze ścieżki rowerowej przy ulicy Limanowskiego jadą po niej prawidłowo. Pomimo wyraźnego oznakowania, niektórzy jadą pod prąd. Przypominamy, w tym miejscu rowerzysta powinien jechać po jednej stronie – zgodnie z wytyczonym kierunkiem jazdy.

32_limanowskiego

Ścieżka rowerowa przy ulicy Limanowskiego została oddana do użytku, o czym już pisaliśmy, pod koniec czerwca. Została wytyczona po dwóch stronach jezdni i dobrze oznakowana. Korzysta z niej bardzo  dużo osób, jadących na Piaski i nie tylko. – Niejednokrotnie jednak napotykałam na ścieżce cyklistów jadących pod prąd – zwraca uwagę nasza czytelniczka.

– Jeśli tak jak w przypadku ulicy Limanowskiego ścieżka rowerowa znajduje się po obu stronach ulicy, rowerzysta jest obowiązany poruszać się po ścieżce zgodnie z kierunkiem jazdy – przypomina rzecznik prasowy ostrowskiej policji st. asp. Artur Kurczaba.

Nierzadko, ale wprawdzie nie w tym miejscu – przy ul. Limanwoskiego, cykliści jeżdżą też chodnikiem. Mają do tego prawo, ale tylko w kilku przypadkach. – Korzystanie z chodnika przez rowerzystę jest dozwolone wyjątkowo, gdy: opiekuje się on osobą w wieku do 10 lat kierującą rowerem, gdy szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h. wynosi co najmniej 2 metry i brakuje wydzielonej drogi na rowerów oraz wtedy gdy warunki pogodowe jak śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni – mówi st. asp. Artur Kurczaba. (hol)

 

Przeczytaj również

Ścieżką na Limanowskiego

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie